برگزاری مرحله اول آزمون ورودی مجتمع فقه، حقوق و قضای اسلامی

به گزارش روابط عمومی مجتمع فقه، حقوق و قضای اسلامی مرحله اول آزمون ورودی (تستی) این مجتمع در مقطع سطح ۲، ۳ روز سه شنبه 25 خرداد با رقابت حدود 1800 داوطلب در قم و تهران با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی عنوان کرد: امروز داوطلبان سطح دو در 2 رشته تحصیلی «حقوق و قضای اسلامی»، «فقه و حقوق» و داوطلبان سطح سه در رشته های تحصیلی «فقه و حقوق خصوصی»،«فقه و حقوق جزا و جرم شناسی»،«فقه و حقوق عمومی» و «فقه و حقوق خانواده» به رقابت پرداختند.
قائم مقام مجتمع فقه، حقوق و قضای اسلامی با بیان اینکه آزمون علمی ورودی مجتمع دو مرحله ای است افزود: پذیرفته شدگان در آزمون تستی تا یک ماه دیگر در آزمون تشریحی شرکت خواهند کرد و پذیرفته شدگان علمی در مرحله دوم، جهت انجام مراحل مصاحبه روانشناسی و تشخیصی دعوت خواهند شد.
پذیرفته شدگان این مجتمع در مدرسه عالی قضاوت و مرکز تخصصی فقه و حقوق مشغول به تحصیل خواهند شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی افزود حدود 300 نفر از دواطلبان دارای شرایط ویژه جذب از آزمون علمی تستی معاف و صرفاً در آزمون علمی تشریحی شرکت خواهند کرد، این افراد شامل 4 گروه ذیل هستند:
1) واجدین پرونده فعال در مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه؛
2) برگزیدگان جشنواره علامه حلی سراسری(کشوری)؛
3) طلاب مدرسه فقه القضا و مرکز تخصصی قضای سابق؛
4) حافظان کل قرآن کریم
ایشان در پایان خاطر نشان کرد تعداد ظرفیت پذیرش مجتمع در سال تحصیلی 1401-1400 در دو مقطع سطح دو و سه (قم و تهران) در 8 رشته 300 نفر خواهند بود.